Dodany: 2011-10-26 14:37:12
 

PCCPodatek od czynności cywilnoprawnych to jeden z podatków bezpośrednich do którego zapłaty obowiązani są wszyscy którzy zawrą wszelkiego rodzaju umowy. Uiszczenie podatku będzie więc dotyczyć zarówno umowy pożyczki, która zostaje udzielona, sprzedaży bądź nabycia różnego typu pojazdów jak też w przypadku innych umów o zbliżonym charakterze.

 

To, jaka będzie to kwota pomoże ustalić chociażby biuro księgowe warszawa – firma która z rozliczeniami podatkowymi ma chyba najwięcej wspólnego. Może także podpowiedzieć jaka będzie jego wysokość. W przypadku zawarcia umów kupna- sprzedaży pojazdu kwota podatku od czynności cywilnoprawnych wynosi nie mniej niż 100 zł a więc średnio 2% wartości nabytego auta o czym także poinformuje biuro księgowe warszawa. Jednak podatek to jedno, terminy jego zapłaty to zupełnie co innego.

 

Gdy nie orientujesz się kiedy wypada dzień zapłaty odwiedź odpowiednie biuro rachunkowe które udzieli tej informacji. Można ją również znaleźć w Internecie na stronach poświęconych podatkom i wszystkiemu co jest z nimi związane. Przeglądając witryny dowiesz się, że zapłata podatku od czynności cywilnoprawnych nie może nastąpić później niż dwa tygodnie po powstaniu obowiązku jego zapłaty. W tej czynności niestety nie może pomoc biuro księgowe warszawa. Jedyne co może zrobić to pomóc wypełnić niezbędne dokumenty..

Dodaj nowy komentarz do artykułu PCC
Nick: