Dodany: 2012-02-13 13:23:06

Czym jest giełda papierów wartościowychGiełda to pojęcie dobrze wszystkim znane, wiele osób pamięta lub widziało kiedyś giełdę owocowo-warzywną. Słowo giełda oznacza rynek, rynek będący miejscem sprzedaży, dokonywania transakcji zakupu dóbr i sprzedaży.

 

Giełda według ogólnie przyjętych założeń to rynek czyli miejsce dokonywania transakcji. Giełda papierów wartościowych to miejsce obrotu papierami wartościowymi, jak się rozlicza tego typu transakcje wiedzą pracownicy biuro rachunkowe olsztyn. Obrót papierów wartościowych to transakcje nimi, czyli kupowanie i sprzedawanie tych papierów na tym polega dokonywanie tego typu handlu. Obrót papierami wartościowymi jest regulowany prawnie w celu właściwego rozliczenia podatku możemy oprzeć się na pomocy osób pracujących w biuro rachunkowe olsztyn.

 

Giełda to organ nadzorujący nad obrotem papierami wartościowymi, dokonują oni licznych rozliczeń wszystkich transakcji po zakończeniu sesji i czuwają nad bezpieczeństwem kont i operacji na papierach wartościowych. To spora odpowiedzialność uważają eksperci biuro rachunkowe olsztyn.  .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest giełda papierów wartościowych
Nick: