Dodany: 2012-02-13 13:29:15

Czym są akcjePapiery wartościowe mają kilka rodzajów. Jednym z nich są akcje. Akcje są bardzo ryzykownym instrumentem o sporej dozie możliwości zarobkowych. Akcja to udział, część, prawo do spółki każdy posiadacz akcji(akcjonariusz) jest właścicielem spółki w takim stopniu  w jakim jego stosunek akcji ma się do pozostałych akcji.

 

Liczba akcji jest w tym wypadku odniesieniem określającym nasz udział w spółce. Na rynku NC można nabyć akcje biuro rachunkowe olsztyn. To dobra inwestycja przekonują nas właściciele biuro rachunkowe olsztyn . Akcje występują w kilku rodzajach np. zwykłe nie wyróżniają się niczym szczególnym wobec pozostałych typów akcji, inne rodzaje to np. Złote stanowią one część akcji uprzywilejowanych to są akcje na specjalnych prawach. Ich prawa to np. większe znaczenie na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, czy większe prawo głosu na zebraniach zarządu.

 

Akcje nadają także przywileje dywidendowe i w takim przypadku złote akcje dostaną większa dywidendę niż zwykłe. Handel akcjami może być sposobem na życie  o ile się na tym znamy, podkreślają pracownicy biuro rachunkowe olsztyn .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są akcje
Nick: