Dodany: 2012-02-13 13:31:52

Czym są obligacje Papiery wartościowe to szeroka kategoria aktywów finansowych. obligacje są jednym z aktywów finansowych, to papiery dłużne. Oznaczają one zobowiązanie emitenta obligacji do zapłaty pożyczonej mu sumy prze nabywcę obligacji za określony czas po uzgodnionej cenie wraz z odsetkami zwanymi kuponem.

 

Obligacje są bezpieczniejszym i mniej zyskownym instrumentem niż akcje wskazują księgowi biuro rachunkowe olsztyn. Obligacje dzieli się na kilka rodzajów w tym: państwowe, korporacyjne, komunalne. Ten podział przebiega według tego kto jest emitentem obligacji to najpowszechniejszy podział od lat stosują go w biuro rachunkowe olsztyn.

 

Obligacje są ciekawym instrumentem i mogą być np. indeksowane o inflację czyli ich oprocentowanie rośnie wraz z inflacją. To metoda ochrony kapitału przed inflacją i możliwość zarobienia niewielkich kwot. Jak skutecznie działać na tym rynku wiedza klienci biuro rachunkowe olsztyn, bo są nimi duże korporacje aktywnie grające na rynku obligacji jako kupujący i jako emitenci..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są obligacje
Nick: